חיים של יוצר בישראל

ל"ג בעומר במירון - רבבות חסידים פוקדים את ההר

לפני שלושה ימים פרסמתי באתר ynet תמונה מההילולה במירון בה לקחו חלק חצי מיליון איש. התמונה צולמה ממסוק (רחפן זה לחלשים) כאשר מתחת לתמונה נכתב כך “צלם האוויר הבינלאומי, ישראל ברדוגו תיעד את קהל הרבבות מהמסוק”.

בתוך שעות, גורמים שונים בהם כלי תקשורת מעלים את התמונה בתפוצה אטומית, ללא ציון שמי, וללא אישור כלשהו. הנחמדים כותבים ‘צלם לא ידוע’.

יומיים חולפים, ובהפגנת השמאל שהתקיימה בתל אביב מחפשים תמונת ניצחון. ניחשתם נכון. התמונה ממירון בה רואים רבבות חסידים נלהבים מככבת הפעם אצל עיתונאים ואנשי פרסום כמו אילן שילוח ועמנואל רוזן כתצלום ההמונים בהפגנה.

על פי הערכת מומחה ובניתוח אלפי השיתופים, בשלושה ימים, למעלה ממיליון גולשים! נחשפו לצילום, יצירה אווירית שבהפקה שלה השקעתי אלפי דולרים מכיסי.

מיליון איש שנחשפו לתמונה ללא קרדיט, שפורסמה ללא אישור כלל, וזאת כאשר הגורם הישיר למוניטין שצובר היוצר בימי חייו הוא הקרדיט – ציון שמו.

בימים אלו מתנהלת תביעה בבית המשפט נגד עיריית חיפה, רדיו 90, מוזיאון מגדל דוד ומשרד החוץ. גופים אשר לא מוכנים לשלם גם לאחר שנתפסו עם הרכוש שלי, עם היצירות שלי, פעם אחר פעם ובמשך שנים.  חיים של יוצר בישראל.

 

לא מצחיק” הפרשיה באתר העין השביעית – לחץ כאן

 

   הפגנת כחול לבן הערב בתל אביב התמונה שלא הייתה” – סיקור באתר מאקו – לחץ כאן

Comments are closed.